Gyvatvorių karpymas

Gyvatvorių karpymas

1,00 €
Su mokesčiais

 

Gyvatvorių karpymas yra mūsų duona kasdieninė, todėl žinome kaip šį darbą atlikti tinkamai. Kas tai yra gyvatvorė? Tai linijinis, viena ar dviem eilėmis sodinamų medžių ir krūmų, vienas nuo kito sodinamų labai mažu atstumu, želdinys. Pagal aukštį gyvatvorės skirstomos į žemas – nuo 0,5 iki 1 metro, vidutines – 1 – 1,5 metro ir aukštas – aukštesnes nei 2 metrai. Žemesnės nei pusė metro gyvatvorės naudojamos takelių, gėlynų, vejų ir klombų riboms žymėti.

Reguliarus genėjimas šiltuoju metų laiku lemia naujų ūglių augimą apatinėje krūmo dalyje iš ten esančių „miegančių” akučių, o tai neleidžia išretėti gyvatvorės apačiai. Pirmą vasarinį genėjimą reikėtų atlikti birželio pradžioje. Labai dažnai dėl neteisingo genėjimo aukštose gyvatvorėse gerai auga tik viršutinė krūmų dalis, o apatinė dėl nepakankamo apšviestumo tarsi apmiršta. Tokioms gyvatvorėms būtina suteikti kūgio ar trapecijos formą, kad jų šoninių pusių nuožulnumas į horizontą būtų apie 70 laipsnių. Taip pat reikia reguliariai išpjaustyti sausas ir ligotas šakas, stambius mažai besišakojančius ūglius.

Gyvatvorių karpymas

 • Įvairaus aukščio gyvatvorių kirpimas ar formavimas
 • Figūrinis ir meninis gyvatvorių karpymas ar formavimas
 • Gyvatvorių, mezgančių dekoratyvinius vaisius karpymas
 • Gyvatvorės genėjimas
 • Kiti sodo medžių priežiūros darbai
 • Darbus atliekame su savo technine ir transportine įranga

Gyvatvorių karpymas yra svarbi sodinimo ir priežiūros procedūra, kurios tikslas yra išlaikyti gyvatvorių formą, sveikatą ir išvaizdą. Gyvatvorės yra augalų eilės, dažniausiai sudarytos iš medžių ar krūmų, kurios naudojamos kaip apsauginiai, dekoratyviniai ar privatumo suteikiantys elementai sodybose, viešosiose erdvėse ar kitose aplinkose.

Kam reiklaingas gyvatvorių genėjimas?

 1. Formos palaikymas: Karpymas padeda išlaikyti gyvatvorės norimą formą, suteikiant jai tvarkingą ir estetišką išvaizdą.

 2. Sveikatos priežiūra: Gyvatvorių karpymas padeda pašalinti ligotus, sausus ar neigiamai įtaką patyrusius augalus, taip išlaikant gyvatvorės sveikatą.

 3. Tankinimas: Karpant nereikalingas šakas, gyvatvorė tampa tankesnė, užtikrinant didesnį privatumą ir apsaugą.

 4. Apšvietimas: Karpymas padeda suteikti daugiau šviesos ir oro augalams, kurių šakos buvo perstumtos ar peržiebtos.

 5. Sodinimo priežiūra: Gyvatvorių karpymas yra svarbus sodinimo ir priežiūros etapas, kuris padeda augalams geriau prisitaikyti prie naujoje vietoje augimo sąlygų.

Gyvatvorių karpymo procesas:

Gyvatvorių karpymas turėtų būti atliekamas atidžiai, naudojant tinkamus įrankius ir metodus. Proceso metu specialistai pašalina nereikalingas arba sugadintas šakas, prisitaiko prie pageidaujamos gyvatvorės formos ir atkreipia dėmesį į simetriją bei harmoniją. Karpymo dažnumas priklauso nuo augalų rūšies ir augimo greičio, tačiau dažniausiai gyvatvorės yra karpomos vieną ar kelis kartus per metus, ypač pavasarį ir rudenį.

Gyvatvorių karpymas yra svarbi priežiūros procedūra, užtikrinanti gyvatvorės estetiką, sveikatą ir naudą. Profesionalių specialistų atliktas gyvatvorių karpymas padeda išlaikyti šių augalų tvarkingą ir tvirtą struktūrą, suteikiant joms puikų išvaizdos įspūdį ir palengvinant jų ilgaamžiškumą. Teisingai karpant gyvatvorės, galima sukurti harmoningą ir patrauklią aplinką, atitinkančią sodybos, viešosios erdvės ar kitos aplinkos poreikius.

Kviečiame pasidomėti ir medžių pjovimas ir medžių genėjimas