Žolės pjovimas

Žolės pjovimas

Žolės pjovimas atliekamas naudojantis traktoriais, raideriais, trimeriais ir žolepjovėmis, teleskopiniu žolės smulkintuvu.

90,00 €
Su mokesčiais

 

Žolės pjovimas yra veiksmas, kai reguliariai šalinamos žolės ir augalų viršūnės iš lauko ar sodo plotų, kurie yra apaugę žolėmis. Dažniausiai tai atliekama naudojant pjūklą, žoliapjovę ar kitas tinkamas priemones, kurios leidžia švariai nukirpti žolę iki norimo aukščio.

Žolės pjovimas gali būti atliekamas privačiuose kiemuose, viešuosiuose parkuose, sporto aikštelėse, golf klubuose, žirgų dvaruose ir kt. Tai yra svarbus želdinių priežiūros elementas ir turi daugybę naudos:

 1. Estetinis aspektas: Nuolatinis žolės pjovimas leidžia išlaikyti švarų ir tvarkingą išvaizdą aplinką. Pjovimas palengvina, kad žolė būtų lygi ir sutrumpėtų, suteikiant teritorijai tvarkingą ir priežiūros prižiūrimą įvaizdį.

 2. Skatinamas sveikas augimas: Reguliariai pjovant žolę, skatinamas šoninių ūglių plitimas, o tai padeda gerinti žolės tankumą ir sveikatą.

 3. Kontrolė dėl kenkėjų ir ligų: Nuolatinis žolės pjovimas padeda pašalinti potencialias kenkėjų ir ligų židinių vietas. Tai palengvina efektyvią kenkėjų kontrolę ir padeda išvengti ligų plitimo per augalus.

 4. Saugesnė teritorija: Pjovimas leidžia pašalinti aukštus augalus ar žolę, kuri gali sukelti pavojų arba nepatogumą, pavyzdžiui, užgoždant kelius, takus ar matyti aplinkos elementus.

 5. Geriausias augimas ir sveikata: Teisingas žolės pjovimas skatina sveiką augimą, nes šviesa, oras ir drėgmė gali geriau pasiekti augalus, skatinant jų sveikatą ir gyvavimą.

 6. Sporto veiklų palaikymas: Sporto aikštelėse, futbolo ar golfo aikštelėse, nuolatinis žolės pjovimas yra būtinas, kad užtikrintų tinkamas sąlygas žaidimams ir veikloms.

 7. Aplinkos estetika: Žolės pjovimas padeda palaikyti aplinkos grožį, o priežiūros teritorijos tampa malonia vieta praleisti laiką ir mėgautis lauke.

Nors žolės pjovimas turi daugybę naudos, svarbu laikytis teisingų pjovimo technikų, kad išvengtumėte pernelyg žalos augalams arba aplinkai. Taip pat rekomenduojama derinti pjovimo dažnumą ir aukštį priklausomai nuo sezono ir konkrečių augalų poreikių.

Teisingas žolės pjovimas yra svarbu

Teisingas žolės pjovimas yra svarbus želdinių priežiūros aspektas, kuris padeda išlaikyti sveiką ir gražią žolę. Norėdami tai atlikti teisingai, laikykitės šių patarimų:

 1. Pjovimo aukštis: Pasirinkite tinkamą žolės pjovimo aukštį. Daugumai žolių, idealus pjovimo aukštis yra apie 5-8 cm, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo konkrečios žolės rūšies. Nėra gerai per daug nukirpti žolę, nes tai gali sužaloti augalus ir lemti žolės sveikatos problemas.

 2. Pjovimo dažnumas: Stenkitės reguliariai pjauti žolę, ypač aktyviojo augimo sezonu. Optimalus dažnumas yra kartą per savaitę, tačiau tai taip pat gali priklausyti nuo klimato ir augimo sąlygų.

 3. Aštrus pjūklas: Įsitikinkite, kad jūsų pjūklas yra aštrus ir tinkamai sureguliuotas. Aštrus pjūklas padarys švarų pjūvį, o tai padės išvengti žalos žolei ir užkirs kelią ligoms bei infekcijoms.

 4. Sausa žolė: Geriausia pjauti žolę tada, kai ji yra sausa. Šlapi žolė yra sunkesnė ir susilpnėjusi, todėl pjovimo metu ji gali būti sugadinta ir susiaurėti, padidinant žalos tikimybę.

 5. Neperpjauti: Atkreipkite dėmesį, kad perpjovę žolę per daug gali būti nepageidautina, nes tai gali paveikti augalo šaknis ir fotosintezės gebėjimus. Palikite žolei pakankamai aukšto, kad ji būtų sveika ir stipri.

 6. Nešalinti žolės: Po pjovimo palikite nupjautas žolių dalis ant žemės, kur jos sukurs organinį mulčiavimą. Tai padės žemei išlaikyti drėgmę, maistinius elementus ir apsaugos augalus nuo saulės.

 7. Kryžminis pjovimas: Pjovimas kryžminiais kryptimis padės geresniam žolės pjaunamumui ir paliks lygesnę ir tvarkingesnę pievą ar vejos plotą.

Žinoma, teisingas pjovimas gali kisti priklausomai nuo klimato, žolės rūšies ir regiono. Jei nesate tikri, kaip tinkamai pjauti žolę, geriausia kreiptis į profesionalų žoliapjovės paslaugų teikėją ar patarti su sodininku.

Kaip dažnai reikia pjauti žolę?

Dažnis, su kuriuo reikia pjauti žolę, gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, tokiais kaip žolės rūšis, klimato sąlygos, sezono laikas ir augimo greitis. Tačiau dauguma sodo ekspertų rekomenduoja reguliariai pjauti žolę, ypač aktyviojo augimo sezono metu.

Paprastai, optimalus žolės pjovimo dažnis yra kartą per savaitę. Tačiau tai gali kisti atsižvelgiant į šiuos veiksnius:

 1. Žolės rūšis: Kai kurios žolės rūšys auga greičiau nei kitos. Pvz., mišrios žolės, kaip raugas ir erelis, gali sparčiai augti, todėl reikia dažniau pjauti. Kiti žolės tipai, pvz., trąšinis, auga lėčiau ir reikalauja mažiau dažno pjovimo.

 2. Klimato sąlygos: Šiltu ir lietingu metų laiku, žolė gali augti greičiau, todėl reikia dažniau pjauti. Šaltuoju metų laiku, kai žolės augimas yra sulėtėjęs, galite sumažinti pjovimo dažnumą.

 3. Augimo greitis: Jei pastebite, kad žolė auga labai greitai ir jau per trumpą laiką tampa per aukšta, tai yra ženklas, kad reikia dažniau pjauti.

 4. Priežiūra: Jei norite turėti gražią ir tvarkingą veją ar pievą, reguliarus pjovimas yra būtinas, ypač vizualiniam grožiui.

Vis dėlto žolės pjovimo dažnis taip pat gali būti individualiai pritaikytas pagal jūsų asmeninius pageidavimus ir poreikius. Jei turite intensyviai naudojamą sodo plotą, sporto aikštelę ar išskirtines vizualines reikalavimus, galite dažniau pjauti, kad išlaikytumėte gerą išvaizdą.

Svarbu atsiminti, kad žolės pjovimas neturėtų būti pernelyg dažnas ar pernelyg intensyvus, nes tai gali sugadinti augalus ir palikti žemę pažeistą. Saikingas pjovimas kartu su teisingais pjovimo metodais padės išlaikyti sveiką ir gražią žolę. Jei nesate tikri, kaip dažnai reikia pjauti žolę, galite pasikonsultuoti su sodininku ar žaliųjų priežiūros specialistu, kad jie galėtų jums patarti, atsižvelgiant į jūsų konkretines sąlygas.

Rekomenduojame taip pasidomėti ir apie medžių pjovimą